Блог

АКПП чи МКПП?

No. 144|2013-07-28

Сьогодні ми хотіли би розібратися, чому одні автовласники обирають тільки моделі автомобілів з автоматичною коробкою передач, а інші їздять виключно на "механіці".

 

1. Зручність у використанні

Звичайно ж, відразу треба сказати, що комусь просто зручно їздити на МКПП або ж на АКПП. Так як навчання в автошколах України переважно проводиться з використанням автомобілів з МКПП - більшість водіїв звикають до неї і у майбутньому купують собі авто саме з механікою. З іншої ж сторони, керування МКПП вважається більш складним процесом через постійну необхідність своєчасно переключати передачі. Тому багато новачків беруть АКПП - з думкою про те, що це спростить їм життя та зробить процес керування спокійнішим та не виснажливим. Особливо це стосується стояння у корках - як би Ви не хотіли, але за 2 години такого руху Ви стомитеся перемикати передачі.

 

2. Витрата палива

Існує думка, що у автомобілів з АКПП витрати палива більші. Пояснюється це нижчим ККД у автоматиці. Але треба зважати, що якщо за кермом авто з МКПП новачок - маловірогідно, що він буде їздити, застосовуючи найекономічніший спосіб витрати палива в залежності від ситуації. Тому, багато що залежить від досвіду водія.

3. Забуксовка "в розкачку"

Використовуючи АКПП, Вам буде набагато тяжче вибратися зі снігу або бруду, якщо ви забуксували. З МКПП водії використовують метод "розкачки" - штовхаючи авто взад - вперед. На "автоматі" залишається лише їхати і тиснути на гальмо. Вам вирішувати, як Вам зручніше.

4. Ціна та обслуговування

Основним мінусом АКПП є її дороговизна. Що ж з приводу сервісу - АКПП дуже критична до якості трансмісійного масла, його потрібно міняти при планових ТО, чого для механічної коробки робити взагалі не потрібно. Більш того, автовласники переплачують за "автомат" через наявність у системі електроніки, до якої, як відомо, потрібен особливий підхід. Тож АКПП більш вимоглива до якості та своєчасності обслуговування.


Підсумовуючи, хочеться сказати, що обираючи тип коробки передач треба брати до уваги багато факторів. Наприклад, чи є водій початківцем, чи вже має досвід водіння; фінансову складову та той факт, де буде використовуватися автомобіль. Якщо він передбачений переважно для виїздів за місто - більшість водіїв порадять Вам взяти "механіку". Але, якщо Ви збираєтеся їздити на ньому кожного дня на роботу - з АКПП Вам буде комфортніше та спокійніше.

Бажаємо Вам зробити вибір, який буде найзручнішим та правильним для Вас.

 

 
м. Львів, вул. Липинського,36  

тел. (032) 242-49-42

Пред
Обережно - "сірі" дилери
След
Автомобільний гороскоп