Блог

Чи відчують автомобілісти в Україні наслідки відмови Росії від GPS?

No. 252|2014-02-28


 
Вчора віце -прем'єр РФ Дмитро Рогозін пригрозив відключити наземні станції GPS на території Росії, тим самим даючи зрозуміти що певні проблеми чекають користувачів систем, заснованих на сигналах з даного супутника. Чим же насправді може обернуться відмова Росії підтримувати станції GPS на своїй території і зачепить це Україну ?
Основні побоювання були у автомобілістів, в чиїх авто встановлені навігаційні системи GPS. До такого зручного сервісу багато хто вже звик.
 
На думку головного редактора журналу "Новости космонавтики" Ігоря Маринина автомобілісти особливо не відчують зміни в точності. Для навігаторів, встановлених в авто цілком достатньо точності 20-30 метрів, і для цього достатньо супутникового сигналу, котоприй продовжить надходити.
 
"Точність сигналу для автолюбителів менше метра не потрібна, сигнал в будь-якому випадку притягається до дороги, нам достатньо точності 20-30 метрів. Що стосується авіації, то там навігація по супутниках йде в резервному варіанті, а основна навігація йде по радіомітками і локаторам, тому літаки не постраждають від цього ", - сказав експерт.
 
 
 
За його словами, наземні станції GPS по суті потрібні тільки військовим для наведення високоточної зброї. "У ГЛОНАСС ще недостатньо навігаційних станцій в самій Росії, але в той же час у нас є технічна можливість побудувати ці станції. До кінця цього року, я думаю, ми зможемо отримати точність вимірювань практично таку ж, як у GPS", - додав Маринин.
 
Таким чином, певні проблеми можуть виникнути і на території України, які орієнтуються на російські наземні станції GPS. Але навігатори в авто та інші користувальницькі прилади з GPS продовжать працювати, правда точність їх показань може трохи погіршитися.
 

Спонсором даної статі являється інтернет ресурс m.ua - швейная машина brother

Brother M-4234D - Одна з кращих моделей у своїй ціновій категорії. Серед функцій оверлока варто відзначити диференціальну подачу тканини, є можливість у процесі обметування регулювати довжину і ширину робочого відрізка. В наявності знімна рукавна платформа. Також передбачений регулятор натягу нитки і можливість регулювання тиску лапки.
Пред
Світова історія бренду Hyundai
След
Hyundai почне продавати Sonata Hybrid в Латинській Америці