Блог

Як захистити металеві частини автомобіля від корозії?

No. 229|2014-04-01

З тих давніх часів, як люди стали користуватися виробами з металів, вони зіткнулися з проблемою корозії, яка стала « головним ворогом » всього залізного. Її вивчають учені всіх країн ( в основному в галузі машинобудування ), щоб створити універсальний засіб захисту. І вже можна сказати, що деякі успіхи є.

 
Всі знають, що корозія, це коли на металевих частинах автомобіля утворюється іржа, яка надалі руйнує всю поверхню, а потім і саму деталь, якщо вчасно не вжити певних заходів.
 
Якщо подивитися на корозію з точки зору хімії, то корозія - це досить складний хімічний процес, який відбувається тільки в присутності води і кисню. А так як вони присутні в атмосфері Землі в надлишку, то повністю автомобіль від корозії захистити в звичайних умовах неможливо. Можна лише уповільнити процес корозії за допомогою спеціальних хімічних антикорозійних матеріалів.
 
В автомобільному виробництві існують декілька видів захисту автомобіля від корозії: анафорезний, катафорезний і оцинковка ( розшифровувати зміст двох перших слів немає сенсу, так як ніхто все одно нічого не зрозуміє, ну хіба що те, хто ці способи придумав і користується ними ). Всі вони засновані на різних методах грунтування.
 
Оцинкування - найнадійніший спосіб захисту (але, на превеликий жаль, виробники воліють трохи економити, і використовують два перших способи, які захищають автомобіль, але не так результативно, як оцинковка, і вимагають додаткової обробки ). На складові деталі кузова з металу наносять дуже тонкий шар гальванічного цинку, що дає деякий захист від корозії. Але через дуже маленький шар, утворюються мікропори, через які волога все ж добирається до металу. Також при зварюванні окремих деталей кузова, на місці спайки шар цинку взагалі відсутній ( зі зрозумілих причин), і в цих місцях також утворюються скупчення води, які сприяють руйнуванню металу.
 
У деяких спеціалізованих магазинах можна знайти спеціальні лаки, що містять гальванічний цинк та інші речовини, якими можна убезпечити автомобіль від корозії. Таким чином, ви самостійно можете провести оцинковку свого автомобіля.
 
Існує також величезна кількість способів захистити автомобіль від корозії хімічними способами, але не хіміку складно буде з ними розібратися.
 
Як було сказано вище, повністю автомобіль в звичайних умовах від корозії захистити практично неможливо. Але все ж варто спробувати хоча б уповільнити цей процес. У першу чергу вам потрібно тримати вашого « залізного друга» в теплому, сухому, добре вентильованому гаражі. Але це буде не найдешевшим задоволенням.
 
В даний час існує велика кількість підприємств, що виробляють такі речовини. Найбільш розвинене таке виробництво в країнах Скандинавії.
 
Принцип роботи таких матеріалів наступний: вони максимально запобігають потраплянню на металеві агрегати автомобіля вологи, кисню та інших « не потрібних » речовин, і по можливості виштовхують назовні потрапили на автомобіль вищезгадані речовини. Стандартне антикорозійне засіб складається з трьох складових: плівкоутворювачі, інгібітори, і другорядні хімічні речовини.
 
Інгібітори покривають автомобіль невидимим шаром, який запобігає утворенню корозії, і запобігає потраплянню на деталь вологу. Створена плівка сприяє інгібіторам запобігати потраплянню вологи, кисню та інших речовин на поверхню металу. А різні другорядні речовини виконують різні функції, наприклад, сприяють виштовхування вологи з поверхні металів та інше.
 
Ще однією важливою особливістю захисту машини від іржі є те, що для деяких деталей автомобіля потрібно застосовувати окремі антикорозійні матеріали. Все залежить від матеріалу, з якого зроблена деталь. Також варто враховувати умови, в яких автомобіль планується експлуатувати - виробляються антикорозійні склади різних видів, для різних умов. Особливу увагу потрібно приділяти місцям зварювання, днища кузова та іншим, особливо схильним корозії частинам автомобіля.
 
Одним з плюсів захисту металевих деталей машини за допомогою антикорозійної обробки є те , що даний спосіб досить прийнятний у фінансовому плані. І витрати на засіб будуть у багато разів меншими за витрати на гараж з усіма умовами, або витрат на ремонт « гнилого тарантаса ».
 
Є також так звані перетворювачі, які перетворюють іржу в грунт і не дають їй розповсюджуватися. Зазвичай такі речовини використовують ортофосфорну кислоту, яка має відмінні чистячі здібності. Але у даної речовини є один мінус: якщо Сліди не прореагувавшого з іржею препарату ретельно не прибрати з поверхні, то він спровокує корозію з ще більшою силой. Можно захистити свій автомобіль при самостійній мийці. У магазинах автозапчастин можна знайти спеціальні шампуні, що містять речовини, які в деякій мірі надають допомогу в боротьбі з корозією. Та й взагалі, намагайтеся якомога частіше мити свій автомобіль, адже корозія найчастіше з'являється там, де накопичується бруд і волога. Але завжди варто гарненько осушити автомобіль після миття.
 
Корозія - сильний ворог, але не непереможний. І тому, слідуючи деяким правилам, можна істотно збільшити термін експлуатації вашого транспортного засобу.
 
 
 
 
м. Львів, вул. Липинського 36.
 
ТЕЛ: (032) 242 49 42
 
ТЕЛ. СТО: (032) 242 52 02
 
 
подбор резины по авто
Пред
Нова Hyundai Sonata дебютувала в Південній Кореї
След
Компанія Hyundai - учасник програми впровадження водневого транспорту!