Блог

Дизайнер Hyundai розказав про майбутні машини

No. 269|2014-06-18

Один з керівників дизайн-підрозділу Hyundai пояснив, чим преміальні бренди відрізняються від розкішних. І чому керівництво корейської компанії не особливо стурбоване тим, що дизайн нового седана Genesis багато хто вважає нудним...
 
Кейсі Чун - не стільки дизайнер, скільки менеджер з питань дизайну. Він - свого роду посередник між «тузами» начебто всесвітньо відомого Петера Шрайера (який, більш ніж гідно проявивши себе в Kia, тепер відповідає і за Hyundai) і рядовими дизайнерами, які втілюють на папері, в цифрі і в пластиліні загальні установки керівництва. Виходить, що один наказав, другий намалював - а відповідати за все доводиться Чуну: саме він представив нове покоління моделі Genesis. І саме йому довелося коментувати не завжди приємні відгуки про дизайн новинки ...
 
- Коли новий Genesis вперше показали публіці, багато хто визнав дизайн машини занадто універсальним, позбавленим індивідуальності. Що Ви можете сказати у відповідь на ці питання?
 
- Мені здається, це природна реакція на перетворення нашого дизайну в більш зрілий і строгий. Деякий час тому у марки не було ніякої дизайнерської філософії, ні єдиної своєї дизайнерської ідеї - тому ми поставили ставку на створення яскравих образів, які дали б всьому світу зрозуміти: у Hyundai є професійні дизайнери!
 
Зараз більшість вже звикло до думки, що у марки є свій дизайн, своя стилістика... Тому зараз немає необхідності голосно заявляти про себе. І ми плавно переходимо до більш зрілих і строгих форм. Думаю, багато хто з часом розгедить індивідуальність Genesis - особливо коли з'являться наступні моделі, об'єднані з нею загальною стилістикою.
 
- І все ж - чи немає тут певного ризику? Ми розуміємо, що у Вас знайдеться теоретичне обгрунтування кожної деталі, але хіба реакція публіки не є більш важливим фактором? Який сенс в теоріях, якщо машину називають нудною?
 
- Дуже часто трапляється, що голосно критикують машину зовсім не ті люди, які є її цільовою аудиторією - тому не можна орієнтуватися на якісь уривчасті думки. Треба аналізувати сукупність висловлювань в цілому, і цим займаються відповідні фахівці Hyundai. Знову ж, так чи мало ми купуємо «нудних» предметів? Телефони, побутова техніка, меблі - їх теж часто можна назвати нудними. Ось візьміть iPhone: прямокутник із згладженими кутами і одна кругла кнопка - нудьга ж смертна!
 
Я скажу так. Наша мета - схвилювати людей, пробудити в них якісь емоції. Це можна порівняти з музикою: хіба емоційну реакцію викликає тільки рок, тільки твори з агресивним ритмом?
 
 
 
- А як Ви ставитеся до твердження, що багато деталей автомобіля виглядають схожими на ті ж деталі інших машин? Це усвідомлені «цитати» чи просто втілення спільних для всього світового автопрому тенденцій в дизайні?
 
- При нашому масштабі, наших обсягах виробництва нерозумно когось копіювати, нерозумно брати за основу чужі ідеї. Тому ні про які «цитати» і мови бути не може. Знову ж, про які саме деталі йдеться? Решітка радіатора? Але подивіться на автомобілі, які дизайнери Hyundai створювали протягом останніх 10 років: ця решітка спочатку з'явилася на концепт-карах (і в ті часи нам її було просто нізвідки копіювати) і з часом дісталася до серійних моделей. Я думаю, всі ці розмови, знову ж, являють собою якусь природну реакцію на перехід від більш провокаційних рішень до більш спокійним і суворим ...
 
- У компанії Hyundai майже немає моделей, які б досягли успіху по всьому світу. Чи означає це, що дизайнерам поки не вдалося знайти універсальні рішення, які б позитивно сприймалися покупцями різних країн і різних континентів?
 
- По центру тут стоїть маркетинг, і ми лише слідуємо підходу, виробленому керівництвом компанії. Адже Hyundai і не ставить завдання створити модель, яка стала б бестселером в глобальному масштабі. Ми створюємо свої рішення для ключових ринків (у тому числі дизайнерські рішення) - і це себе виправдовує. Хіба Solaris погано продається в Росії? Інший приклад - Індія: у регіоні, де розташовується наш завод, багато хто щиро сприймають марку як свою, домашню.
 
 
- А що, на Ваш погляд, важливіше для успіху автомобіля - вдала зовнішність автомобіля або вдалий дизайн інтер'єру?
 
- Тут є певний парадокс. Коли людина вже придбала машину і активно її експлуатує, естетичне враження залежить насамперед від інтер'єру. Але на рішення про покупку більший вплив робить, наскільки людини вразила зовнішність автомобіля. Скажімо так: ідеальний екстер'єр підвищує ймовірність покупки цієї машини, а ідеальний інтер'єр - ймовірність того, що людина залишиться вірний цій моделі або цієї марки при купівлі свого наступного автомобіля.
 
- Як Ви бачите еволюцію автомобільного дизайну в найближчі років десять?
 
- Що стосується зовнішності, думаю, всі будуть прагнути до більшої лаконічності. Що стосується інтер'єрів, то вони напевно будуть краще «заточені» під цільову аудиторію моделі. Напевно буде все більше помітних відмінностей між інтер'єрами компактного хетчбека і престижного седана, кросовера і спортивного купе. Втім, лаконічність буде все більше цінуватися і тут.
 
Мені особисто близька філософія преміальних брендів, які дистанціюють себе як від бюджетних, так і від більш дорогих розкішних. У продукції розкішних брендів дизайн має велику цінність ніж функціонал, у бюджетних - навпаки. Мені подобається, коли цінність двох цих найважливіших елементів врівноважена. Як у iPhone.
 
- Коли мова заходить про дизайн в застосуванні до марок Kia і Hyundai, відразу згадується Петер Шрайер. Що Ви можете розповісти про нього як про професіонала і як про людину?
 
- Я багато з ним спілкуюся: під час візитів пана Шрайера в Корею я вітаюся з ним біля трапу літака і прощаюся у того ж трапа, тобто перебуваю поруч з ним постійно. Треба сказати, що ключові роботи Шрайера є джерелами натхнення практично для всіх дизайнерів мого віку, тому мені було вдвічі цікаво познайомитися з цією людиною.
 
До речі, зверніть увагу: за минулі роки одні тенденції «видихалися», з'явилися нові - наприклад, зараз дизайнерська філософія відштовхується від природних ліній і форм, в той час як років п'ятнадцять тому дизайнери прагнули брати ідеї буквально з повітря, працювати з чистого аркуша, без будь-яких конкретних «джерел натхнення». Але ці зміни не заважають успіху пана Шрайера - він і тоді, і зараз створює запам'ятовуються і популярні серед покупців машини.
 
Що стосується людських якостей, то з усіма керівниками я спілкуюся без якого б то не було формалізму. Можу показати у себе в телефоні переписку з Крісом Чепменом (керівник американського дизайн-центру Hyundai, який тривалий час пропрацював в BMW - примітка редакції) - там мова йде не про обрисах фар і не про підвіконної лінії, а про результати останніх баскетбольних матчів ...

 

Пред
«Хюндай» оголосив ціни на новий Hyundai i10
След
HYUNDAI була названа однією з найбільш якісних марок