Блог

Дорожній етикет – основа безпеки і комфорту

No. 455|2017-11-19

Листопад 2017 року в Україні пройде під знаком етичної поведінки на дорозі та шанобливого ставлення один до одного всіх учасників дорожнього руху.

Листопад 2017 року в Україні пройде під знаком етичної поведінки на дорозі та шанобливого ставлення один до одного всіх учасників дорожнього руху. З такою ініціативою виступили організатори Національної інформаційної кампанії H-Road, присвятивши чергові активності в рамках проекту дорожньому етикету – елементарним правилам поваги та ввічливості, заснованим на Правилах дорожнього руху України (ПДР).
В черговий раз звернути увагу автомобілістів на важливість ввічливої етичної поведінки за кермом і шанобливого ставлення до прав інших людей покликані листопадові заходи в рамках Національної інформаційної кампанії H-Road, ініційованої компанією «Хюндай Мотор Україна». Однією з найкорисніших активностей проекту стане онлайн-тестування, за допомогою якого водії зможуть перевірити, чи добре вони знають правила дорожнього руху, які мають важливе соціальне значення та які зачіпають права інших учасників руху. Тест можна пройти з 20 листопада по 7 грудня.
«Бути ввічливим і відповідальним за кермом людину мусить спонукати не прагнення уникнути покарання, а передусім високі моральні принципи та повага до інших. Залишаючи автомобіль, кожен водій стає пішоходом і, як і всі пішоходи, хоче безпечно перейти дорогу, спокійно йти по тротуару, а не протискуватися серед неправильно припаркованих автомобілів, вчасно отримати медичну допомогу, а не чекати, поки хоча б хтось пропустить машину, яка мчить на виклик. Ми ж усі хочемо жити в цивілізованому нормальному суспільстві, але змінити ситуацію можливо тільки єдиним способом – почати зміни з себе! Це головний посил нашого проекту H-Road. Ми хочемо, щоб в нашій країні людина, яка повторно об'їжджає квартал у пошуках вільного місця для парковки замість прилаштовувати машину на клумбі або тротуарі, була прикладом для наслідування, а не диваком. Як і водій, який не займе місце для паркування для людей з інвалідністю, навіть якщо це вільне місце – в самому кінці стоянки», – говорить директор з маркетингу компанії «Хюндай Мотор Україна» Тарас Лопачак. 
Поступатися дорогою автомобілю з маячком, зупинятися, стояти та паркуватися згідно з правилами, шанобливо ставитися до пішоходів на переходах і тротуарах – ці прості дії здатні забезпечити не лише комфорт, а й безпеку на дорозі, тому всі подібні ситуації докладно описані та регламентовані ПДР, а за недотримання правил передбачені штрафи. Однак багато водіїв, на жаль, не бачать необхідності бути ввічливими на дорозі. Взяти хоча б парковку, зупинку та стоянку – їхні правила за десять місяців 2017 року в Україні порушили 77 656 раз (згідно зі статистикою Інформаційного порталу Національної поліції України).
Також слід зазначити, що Закон України № 2109-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю» набув чинності з 26.10.2017. По-перше, збільшується розмір штрафів: було 272-306 грн, стало 1020–1700 грн. По-друге, автомобілі, припарковані на місцях для людей з інвалідністю, дозволено евакуювати. 
У період з 26.10.2017 по 31.10.2017 працівниками Національної поліції України зафіксовано 275 адміністративних правопорушень за порушення вимог зупинки та стоянки, стоянки та паркування транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю або водіїв, що перевозять осіб з інвалідністю.      
Практика свідчить, що зробити дороги безпечними, а населені пункти – комфортними, можна лише за однієї умови: якщо всі учасники руху будуть неухильно та безкомпромісно дотримуватися ПДР. Ідеально – якщо до цього їх спонукають високі моральні принципи. Однак при цьому ефективно й теж безкомпромісно має працювати і система штрафів. Можливо, деякі автомобілісти здатні вчитися відповідальної поведінки за кермом тільки за допомогою покарання.
Хочеться вірити, що порушення ПДР, важливих не тільки для безпеки на дорозі, а й для розвитку суспільства, у якому поважають права та дотримуються законів, – усього лише помилка через погано засвоєні правила, а не свідома безвідповідальність. Адже правила легко повторити, а ось небажання їх дотримуватися – проблема дуже глибока та серйозна.
Усі, хто щиро підтримує шанобливу та етичну поведінку на дорозі, можуть продемонструвати свою позицію за допомогою спеціально розроблених стікерів і аксесуарів із символікою соціальної кампанії H-Road. Атрибутика продається в дилерських салонах «Хюндай». Усі кошти від її реалізації будуть спрямовані на підготовку національної паралімпійської збірної України до наступних Паралімпійських ігор.
 
Пред
Нові вигідні ціни на Hyundai Elantra
След
Команда Hyundai Motorsport завершила четвертий сезон в WRC перемогою